Únor 2015

Jaký je život po životě

24. února 2015 v 9:26 | Eben Alexander |  OSTATNÍ INSPIRACE

JAKÝ JE ŽIVOT PO ŽIVOTĚ


Info o aktuální knize amerického neurochirurga Ebena Alexandera III. Proof of Heaven
Důkaz nebe (článek):

Odkaz na koupi knihy v češtině E. Alexander: Jaký je život po životě (jen za 142 Kč - akce)
(nejlevnější cena - objednala jsem si hned :-) )

Ukázka z knihy:

V nebi
"Na začátku svého dobrodružství jsem se ocitl v oblacích, ve velkých, nadýchaných, růžovobílých oblacích, která ostře kontrastovala s tmavě modrou oblohou. Nad mraky - nesmírně vysoko nad nimi - se vznášela hejna průhledných, světélkujících bytostí a zanechávala za sebou dlouhé stopy. Ptáci? Andělé? Ta slova se prostě na ty bytosti nehodí, protože byly zcela odlišné od toho, co jsem poznal na naší planetě. Byly to bytosti vyšších forem. Shora se šířil zvuk, mohutný a zvučný jako oslavný zpěv. A já jsem byl zvědavý, zda přichází od těch okřídlených bytostí. Později, když jsem o tom přemýšlel, mne napadlo, že to mohl být projev jejich radosti. Ten zvuk byl jasný, téměř hmotný jako déšť, který cítíte na kůži, ale nezmoknete. Vidění a slyšení byly na tomto místě spojeny. Zdálo se, že tam nemůžete něco pozorovat, aniž byste se nestali součástí toho, aniž byste se s tím nějakým záhadným způsobem nespojili. A také v tom světě nemůžete něco pozorovat odděleně. Oddělenost tam neexistovala.
A stala se ještě podivnější věc. Po většinu mé cesty byl se mnou ještě někdo. Žena. Byla mladá a pamatuju se detailně, jak vypadala. Měla vysoké lícní kosti a hluboké modré oči. Zlatohnědé kadeře rámovaly její milou tvář. Když jsem ji poprvé uviděl, letěli jsme podél nesmírně složitého povrchu, v kterém jsem po chvíli rozeznal motýlí křídlo. Kolem nás byly miliony motýlů... Oděv té ženy byl jednoduchý, ale jeho barvy, světlemodrá, indigová a oranžově broskvová, byly nesmírně pestré jako vše ostatní. Dívala se na mě pohledem, za který byste se vzdali celého dosavadního svého života, ať už se v něm odehrálo cokoliv. Nebyl to romantický pohled ani pohled přátelství. Vyjadřoval něco vyššího, něco, co přesahovalo všechny formy lásky, které si umíme na zemi představit.
Promluvila ke mně beze slov. To, co mi sdělila, mnou proletělo jako vítr. Okamžitě jsem věděl, že je to pravda. Že svět kolem nás je reálný, že nejde o fantazii, o něco pomíjivého a křehkého.
Sdělení mělo tři části, a pokud by se to dalo přeložit do lidské řeči, řekl bych to takto:
"Jsi navždy vroucně milován a chráněn."
"Nemusíš se ničeho bát."
"Nemůžeš nic udělat špatně."
Ta zpráva mne naplnila obrovským a bláznivým pocitem úlevy. Bylo to, jako by mi někdo předal pravidla hry, kterou jsem hrál celý život, aniž bych jí pořádně rozuměl.
"Ukážeme ti tady mnoho věcí," řekla žena znovu, beze slov, jako by přímo do mne vkládala své myšlenky. "Ale vrátíš se."
... Pak jsem se dostal do obrovského prostoru, naprosto temného, nekonečného, ale zároveň nekonečně útěšného. Přestože tam byla naprostá tma, zároveň byl ten prostor plný světla. To světlo pocházelo ze zářící koule, která byla jakýmsi tlumočníkem mezi mnou a touto obrovskou přítomností, která mne obklopovala. Bylo to, jako bych se narodil do většího světa a světlo vedle mne bylo mým průvodcem, který mne doprovázel obrovským, kosmickým lůnem. Později, po návratu, jsem našel citaci křesťanského básníka ze 17. století Henry Vaughana, která poměrně přesně vystihuje toto magické místo, toto obrovské, inkoustově temné jádro bylo domovem Boha samotného...
Jsem si plně vědom, že je to naprosto mimořádné a neuvěřitelné, jenže to bylo všechno naprosto skutečné. Moderní fyzika říká, že vesmír je nedělitelnou jednotou. Není žádná oddělenost ve vesmíru. Všechno je vzájemně propojeno. Před mým zážitkem byly takové pojmy jen abstrakcemi. Dnes jsou pro mne realitou. Nejenže je svět vesmír definován jednotou, je také - teď to vím - definován láskou,"
popisuje dr. Alexander své prožívání NDE.

Další odkazy:
Eben Alexander: Nebe existuje (článek a diskuse): http://pravdu.cz/nde/eben-alexander-nebe-existuje

Fotoobraz "Před dalekou cestou" vybrán z GALERIE - FOTOOBRAZY 18Příprava k povznesení

20. února 2015 v 22:34 | HMK |  FOTO s poselstvím
Příprava k povznesení

Fotoobraz "Příprava k očistě" vybrán z GALERIE - FOTOOBRAZY 18

Očisti svoji duši... uvědoměním si Mne.
Očisti svoji duši... odevzdáním se Mi.
Očisti svoji duši... povznesením ke Mně.

Fotoobraz "Na nebe povznesení" vybrán z GALERIE - FOTOOBRAZY 18

Otevři se... Mé svaté Náruči.
Otevři se... Mému Milujícímu Srdci.
Otevři se... Mé Božské Podstatě.

Fotoobraz "Rozlet duše 2" vybrán z GALERIE - FOTOOBRAZY 18

Až... spojíš se v sobě se Sebou...
Až nalezneš Sebe ve svém nitru...
Až roztáhneš křídla své mysli a pustíš se země...
Pak vzlétneš do Nebe svého Srdce...
kde Jsem Já.
Tvá Láska.
Tvůj Život.
Těstoviny se sýrem a zeleninou

17. února 2015 v 21:12 | HMK |  Sluníčkové RECEPTY
Těstoviny se sýrem a zeleninou
(zdravá rychlovka na večeři)


Potřeby: 200g těstovin (mušle), 1 rajče, 1 TOFU, půl větší červené papriky, 1 menší mrkev, 1 salátek "little gem", 1 uzený sýr plátkový (100g).
Koření: sůl, kurkuma, provensálská směs, česnek. Trocha oleje na smažení.

Postup: Uvaříme těstoviny dle návodu (přidáme do vody trochu kurkumy). Na pánvi na troše oleje orestujeme nastrouhanou či nadrobno nakrájenou zeleninu (kromě salátu), okořeníme, přidáme uvařené těstoviny a oba nadrobno nakrájené sýry, promícháme a chvíli dusíme. Nakonec do směsi vmícháme nakrájenou půlku salátu a servírujeme na talíř, obložíme zbylými listy salátu a plátky rajčat.

Počet osob: 2

Doba přípravy: cca 30 minut

Cena: cca 80 Kč


Dobrou chuť!

:-)Básně HMK v časopise POUTNÍK

10. února 2015 v 21:30 | HMK |  Fotoobrazy+básně HMK ve světě
Zveřejnění tří básní HMK v časopise POUTNÍK
... na úvod...


O toleranci...


Co je to Láska? ...
Tobě... Jsi ochoten?...
V časopise byl pod básní "CO JE TO LÁSKA"

zveřejněn fotoobraz

JÁ JSEM


(v časopise bylo jen černobílé zveřejnění + nedokonalý tisk)

:-)Smutek malého srdce a reakce HMK

8. února 2015 v 14:28 | MS a HMK |  NITERNÉ SDÍLENÍ

Reakce HMK na článek MS:


Malé srdce napsalo:

Stín je mým sluncem. V jeho potemnělé záři umírám. A cítím smutek a slzy na víčkách. Miloval bych, ale jen někdy toužím nebýt sám; dotknout se růže a usnout v její vůni. V něžnosti usínám a na nebi svítí hvězdy a kde je mé srdce? Kdo ho zná? Před každým ho zavírám. Miloval bych, ale jsem už příliš dlouho sám. Můžeš být se mnou aspoň tuto chvíli? Miloval bych, kdybych věděl, co je láska. Někdy mám sny, že létám… Nebesa jsou tak blízko až se jich dotýkám. Ještě bych mohl tančit a létat až ke hvězdám… Jen kousek té lásky, dotek objetí… I když můj svět je nepropustná skořápka; přesto věřím, že naleznu jednou útěchu v pohledu odpuštění. Má láska je mou bolestí; ostnatým drátem, za kterým vidím všechny ty tváře. Ještě stále mohu zpívat svou píseň prázdnoty, kdy třesu se chladem. Nikdo mne neslyší, když křičím, protože můj hlas je tichem. Výmluvné je mé mlčení. Slast těla je pro mne nevýslovným utrpením, jež trhá mi křídla průhledná. Poezie smrti může být barevná a barevnost života hluboká, pokud člověk má ještě vůli jít dál po cestě odnikud nikam. Temnota i světlo kolem mne je jen okamžikem mého bdění a smrti; jen nádech a výdech a nic víc. Pulzace samotného Bytí. Můj stín zůstává mým sluncem. Chtěl bych spát a probouzet se. A také plakat a smát se; chtěl bych dotýkat se té lásky; na zlomek věčnosti zapomenout na bolest, obejmout tě… Jen ty a já, ztracená části mé vlastní duše. Pro tebe budu plakat v tmách, pro tebe smát se budu v záři mého slunce, hledat tě v snách a v hlubokých zákoutích svého zapomnění znovu umírat a znovu se probouzet…


Odpověď HMK:

Posílám Ti Dotek Radosti, Lásky, Srdce… Mé malé srdce…nechť On(o)(a) rozpustí veškeré negativní emoce, smutky a podobné stavy a rozkvete v něm… Svojí Radostí, vycházející z JEDNOHO.
Buďme Vyslanci svého KRÁLE, buďme vyslanci hřejivého SLUNCE, které je naplněno vším Dobrým a Krásným… a svým neustálým ÚSMĚVEM se dotýká nás všech… aby v nás rozžehnulo Život Lásky, Život Optimismu, Život růstu Ducha, Život radostného nadšení, vycházející z vlastní tvořivosti Srdce….
Tím, že dovolujeme našim duším cítit smutek a další negat. emoce, ukazujeme, s čím se ztotožňujeme a tím ukazujeme, že nás (naše duše) pohltil negativní stav. Ten má z tohoto velkou radost, neboť negativita je jeho podstatou a libuje si v ní.
Podstatou BOHA je však nikdy nekončící ŠTĚSTÍ, které je projevem JEHO NEKONEČNÉ LÁSKY, MOUDROSTI A VŮLE, která se neustále dává… rozšiřuje… a to proto, aby se sdílela… rozvíjela… v mnoha bytostech do nekonečna… a tak rozšiřovala SEBE - do stále větších a větších nádherných variací Duchů ve stvoření a v radostném tvoření…
Nechť nás proniká stále se zesilující Láska Ducha v nás… a nechť si neustále uvědomujeme Radost z Ní pramenící a vycházející… :-) Buď požehnán!


Fotoobraz "Povznášející myšlenka" vybrán pro malé srdce z GALERIE - FOTOOBRAZY 18
Nebeská krása

6. února 2015 v 21:37 | Eva Lipinová |  OSTATNÍ INSPIRACE

Nebeská krása...

Cítím velkou potřebu sdílet tuto nebeskou nádheru mé přítelkyně:Eviččin blog:
Srdeční Záře

1. února 2015 v 12:14 | JZ a HMK |  NITERNÉ SDÍLENÍ
Srdeční Záře...


Fotoobraz: "Na trůně Hojnosti" vybrán z GALERIE - FOTOOBRAZY 18


JZ:

Jaká to záře,

v pravý čas

se objevuje

v každém z nás?HMK:

Je to zář,

která dotkla se těch,

ve kterých jsem byl připraven...

abych ukázal svůj nový Jas...

a dal průchod jít ze Sebe ven...

a do světa temnoty přinesl Svíci,

a otevřel Svoji Pokladnici...

kde Perly MÉ, věčně svítící

jsou připraveny rozdat se toužícím...

po MNĚ...

po LÁSCE neustále vzrůstající...