Květen 2016

Meditace na červen 2016

31. května 2016 v 20:43 | HMK |  MEDITAČNÍ TÉMA na aktuální měsíc
MEDITAČNÍ TÉMA NA ČERVEN 2016

Uvědomuji si, že největší prioritou nyní pro mne je - mít pravdivé poznání o NEJVYŠŠÍ SKUTEČNOSTI - BOHU? Uvědomuji si také, že největším úkolem nyní je - pochopit a naučit se poznávat BOŽÍ VŮLI v sobě samém a tak se učit rozvíjet a projevovat vlastní duchovní Jáství (jedinečný individuální duch. aspekt v nitru)?
Uvědomuji si, že je nyní velmi důležité si položit otázku, zda správně přemýšlím o BOHU a zda správně chápu BOHA (a taktéž mnohé informace o NĚM, se kterými se setkávám ve svém životě?
Uvědomuji si, že bych měl vyvinout veškeré své úsilí (vůli) a prosadit si (ve své mysli-duši) abych se snažil nalézt správné a pravdivé duchovní POZNÁNÍ (nauku) o BOHU?
Uvědomuji si, že je nutné zaujmout konečně ve svém nitru osobní vztah s BOHEM ("partnerství") a snažit se od NĚJ učit ( a naslouchat MU)?
Uvědomuji si, že získat toto duchovní POZNÁNÍ vyžaduje také (kromě touhy) velmi silnou vůli a snahu nebát se prosadit si "vstup" do této "školy duchovního POZNÁNÍ" a zůstat v ní a usilovně studovat BOŽÍ PRAVDY? Uvědomuji si, že právě na této cestě se také mohou objevit značné překážky a těžkosti (a nástrahy různých pokušitelů), týkající se hlavně myšlenkového chápání?
Uvědomuji si tak, že při tomto studiu nejvyšší duchovní Poznání mohu získat (poznat, zažít + projevit) jedině skrze otevření vlastního duchovního Srdce?


Pozn. Tyto meditace jsou vypracovány dle aktuálního horoskopu novoluní, kdy konjunkce Slunce (Ducha, tvořivé zákl. energie) a Luny (nitra, cítění) v aktuálním znamení astrologicky (a symbolicky) představují největší možné spojení nitra (Luny) s Duchem (Sluncem) a tedy přináší poselství, na co je třeba se v tomto období zaměřit, aby došlo k většímu niternému propojení s vlastním vnitřním já - energetickým zdrojem člověka a tak k harmonii psyché (osobnosti) a Ducha. Tak také i tímto způsobem může člověk lépe naplnit svůj duchovní plán na této zemi a pomocí této meditace rozvinout nové uvědomění, které vede k očistě a novému pochopení. HMK

Toto meditační téma platí od 5. června 2016 do 4.7. 2016.

Horoskop novoluní 5.6.2016 v 5:00 SELČ Praha, Regiomontanus:

Vnímám toto novolunní duch. poselství jako jedno z nejsilnějších a nejdůležitějších pro současnou duchovní práci.
Vnímám také, že tento horoskop novoluní díky náročné astrol. konfiguraci - Velkému kříži ukazuje na jeden z největších současných problému lidí zde, právě co se týká otázek správného duchovního Poznání (duch. nauky) a jejího studia, co se týká Pravdy o BOHU.

Meditační témata připravuje HMK také pro Esoterický klub: http://ekoklub6.webnode.cz/meditace/
Novoluní a úplňky v roce 2016:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Meditace na květen 2016

5. května 2016 v 11:19 | HMK |  MEDITAČNÍ TÉMA na aktuální měsíc
Meditační téma na květen 2016:
(platí pro období od 6.5.2016 do 4.6.2016)Uvědomuji si, že nejlépe posloužím (společnosti a ostatním lidem) hlavně tím, že se budu zabývat takovou prací, která vyjadřuje projevenou Lásku mého Srdce?
Uvědomuji si, že mé fyzické zdraví souvisí také s tím, zda konám dle vedení svého Srdce - Ducha, zda jsem s Ním spojen a vědomě projevuji (vyzařuji a tím zviditelňuji) ve svém životě Lásku?
Uvědomuji si, že v každém zaměstnání, ať už je jakékoliv, se mám snažit především projevovat své Srdce - Lásku - nějakým konkrétním způsobem? Uvědomuji si, že se mám snažit pracovat s Láskou?
Uvědomuji si, že pokud budu pracovat (práce = zviditelněná Láska) tímto pozitivním způsobem, bude také současně postaráno i o mé další potřeby (hmotné aj.)?
Uvědomuji si, že pokud zapracuji na aktivaci svého duch. Srdce a viditelně Je projevím skrze skutky Lásky (či vyzařováním Ducha), současně zjistím, že jsem obdařen také Moudrostí?
Uvědomuji si, že Síla mého Ducha-Srdce a také má celková životní Energie se zvětšuje také tím, nakolik jsem aktivní něj. konkrétními pozitivními činy?

Pozn. Tyto meditace jsou vypracovány dle aktuálního horoskopu novoluní, kdy konjunkce Slunce (Ducha, tvořivé zákl. energie) a Luny (nitra, cítění) v aktuálním znamení astrologicky (a symbolicky) představují největší možné spojení nitra (Luny) s Duchem (Sluncem) a tedy přináší poselství, na co je třeba se v tomto období zaměřit, aby došlo k většímu niternému propojení s vlastním vnitřním já - energetickým zdrojem člověka a tak k harmonii duše a Ducha. Tak také i tímto způsobem může člověk lépe naplnit svůj duchovní plán na této zemi a pomocí této meditace rozvinout nové uvědomění, které vede k očistě a novému pochopení. HMK

Horoskop novoluní 6. května 2016, Praha, 21:29 SELČ, Regiomontanus:

Meditační témata připravuje HMK také pro Esoterický klub: http://ekoklub6.webnode.cz/meditace/
Novoluní a úplňky v roce 2016: http://lunarni-kalendar.najdise.cz/uplnky-novoluni


ZDRAVÁ VÝŽIVA PRO KAŽDÉHO

2. května 2016 v 17:05 | GOSSCHA, Festival EVOLUTION, M. Slimáková |  OSTATNÍ INSPIRACE

ZDRAVÁ VÝŽIVA PRO KAŽDÉHO - Margit Slimáková (Evolution, 19. 3. 2016)

Moc dobrá a jednoduše vysvětlující přednáška o tom, co vlastně jíst...
a jak jíst zdravě v dnešní době...


Proč je třeba zdravě jíst a jak to v pohodě zvládat? - Přednáška nejvýraznější česká specialistky na výživu a zdravotní prevenci. Zpopularizovala u nás Zdravý talíř, který rychle nahrazuje zastaralou výživovou pyramidu. Věnuje se poradenství a osvětě, publikační i přednáškové činnosti. Nově je také odbornou garantkou přelomové iniciativy Skutečně zdravá škola, která usiluje o regulaci bufetů a prodeje sladkostí ve školách, po vzoru vyspělejších zemí. Má tři děti a žije v Praze.

Více o práci Margit na webu http://www.margit.cz/


POSELSTVÍ LESA

1. května 2016 v 10:26 | HMK |  FOTOPROMLUVY
POSELSTVÍ LESA

ŹIVOT UZDRAVUJE...
také skrze přírodu...

aneb

..." Choďte do přírody a na hory, neboť to je ta největší lékárna světa!" (J.Lorber)
Více na: www.lorber.cz


Jarní život... vzrůst... nový dech a vůně...
CHKO TURKOV Ostrava:

... sobotní vycházka do CHKO TURKOV...

(a také místo k uzdravení bolestí hlavy a pod...
vyzkoušeno mnohokrát :-) )... krásná nová přírodní Energie... Ticho a vůně přírody... zpěvy a tanec v lese...
kolem řeky Opavy... (O. Třebovice)Turkovské bažiny... v nichž vyrůstají překrásné žluté kosatce...

Více zde v Galerii - Krásy TURKOVA: http://hankabonaccia.blog.cz/galerie/jarni-turkov-ostrava


:-)